Bir Sensizlik Yazısı

 

Bu sefer mevzu sen değilsin. Kâğıdıma bu kez  kalemimden sen değil; sensizlik işlenecek. Kalbim seni değil, sensizliği haykıracak şimdi bu mısralarda. Seninle sensizliğin hikâyesini yazacak birazda…

Sen gelirsen sensizlik gidecek. Sen gelirsen mevzumuz dağılacak. Mevzu sen değilsin şimdi sensizlik ve ben seni değil sensizliği yazıyorum. Sensizlik benim en kadim dostum. Yirmi küsur yıllık arkadaşım. Çok kovdum onu ben; çok kapı dışı ettim ama o gitmedi. O sen gelirsen gidecek.

O seni benden daha iyi tanıyor. Seni soruyorum bazen ama ser verip sır vermiyor sensizlik. Kaşını, gözünü, bazen gülüşünü soruyorum ona. En güzel yanını, en zayıf noktanı merak edip soruyorum. Söylemiyor. Hassasiyetlerini değerlerini soruyorum sonuç aynı beni tınlamıyor sensizlik. O sadece seni bekliyor ve sadece sen geldiğinde gidecek.

Onunki farklı bir telaş..Sen gelince o özgür olacak ve sonsuzlukta ve senin içinde büyüttüğün  bensizliği bulacak.. Ben sana kavuşunca; sensizlikte bensizliğe kavuşacak. O özgür olmayı bekliyor; senin gelmenin ona sunacağı özgürlüğü bekliyor..Ama sadece senin gelmeni..

Ben birkaç defa sen geldin sanarak kapıyı sonuna kadar açtım, sen sandıklarıma. Ama sensizlik bu davetsiz misafirlere aldırış bile etmedi. Bir kere sen sanıp kapı dışarı hava almaya bile çıkmadı. O sana asla ihanet etmedi. Sadece seni bekliyor. Sadece senin gelmeni.

Bir gün sen gelirsen ve sensizlik özgür olursa ve giderse; bir şartla gelecek bir daha benim yanıma. Sen kara toprağa girdiğinde gelecek  ve ben kara toprağa girene kadar yanımda kalacak..Biz bunun için sözleştik. Bir gün bana geri gelirse sensizlik ancak bu şartla dönecek.

Geçenlerde bavulunu sordu sensizlik. Yoksa sen gelmeye mi hazırlanıyorsun?

 Artık sen gel..

Gitsin şu sensizlik..

Sadece sen gel ve

Kavuşsun;

Sendeki bensizlikle

Bendeki sensizlik..

 

 

Can Kuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>